Ученически театрален фестивал

XXIII НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ ТЕАТРАЛЕН
ФЕСТИВАЛ "КЛИМЕНТ МИХАЙЛОВ" - РУСЕ

22 - 29 юни
Статут
Огранизатори:

ОБЩИНА – РУСЕ
ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО – РУСЕ
ОП „РУСЕ АРТ”
ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР “САВА ОГНЯНОВ”–РУСЕ
ПРОГРАМА

22.06.2019 г.
 
11.00 Откриване на фестивала пред Доходно здание
 
Камерна зала от 11,30
„Работилница за театър „Мармалад“ – Русе, I възрастова група
„Двадесет и един далматинци“
от Доуди Смит,
Режисьор -  Евгения Явашева
сценография и костюми – Пламена Боева

Голяма зала от 14.30
Училище за театър „Артеа“ – Русе при ДТ „С. Огнянов“ Русе,
II възрастова група
„Сън в лятна нощ“
от Уйлям Шекспир
 Режисьор -  Йовко Кънев,
сценограф – Даяна Михайлова


Камерна зала от 20.00 ч.
Театрално студио „Смехурко“ при Център за изкуство, култура и образование „София“
филиал „Банкя“
„НеНАПРАЗНИТЕ УСИЛИЯ НА ЛЮБОВТА“
по Шекспир
режисьор и сценограф – Цвети Лазарова

19.00 – Дефиле
 участие в Русенски карнавал, сцена пред Операта
Участие: Всички русенски трупи плюс гости от Банкя, Стара Загора, Благоевград и Петрич

23.06. 2019

Камерна зала  - 11.00 ч.
Младежка театрална студиа „Движение“
 „Сън в лятна нощ“
от Уйлям Шекспир, II възрастова група
режисьор и сценограф -  Светла Тодорова


Голяма зала – 13.00 ч.
Малък учебен театър „Зад стената“ при СУ„Н.Й.Вапцаров“ гр. Петрич
 I възрастова група
„Неродена мома“
по мотиви на Ран Босилек
 режисьор и сценограф – Елена Стоянова

Камерна зала – 18.00 ч.
Експериментална – театрална трупа „Пламтящите“
 II възрастова група
„Началото на края“
от Себастиен Тиери
колективна режисура от „Пламтящите“

24.06. 2019   

Голяма зала – 11 ч.
Театрално ателие „Птиците“ при ПМГ „Акад. Сергей Корольов“ гр. Благоевград
II възрастова група
„Влиянието на гама лъчите върху лунните невени“
от Пол Зиндел
 режисьор и сценограф -  Павлин Славов


Малка зала – 12 ч.
 СУЕЕ “Константин Кирил Философ“ – Русе, II възрастова група,
 Театър на руски език „Карусель“
„Тук няма място за тъга“

 автор – неизвестен
режисьор – Любов Арабаджиева


Камерна зала – 14.30ч.
Театрална трупа при 11б клас при НУИ „Проф. В.Стоянов“ гр. Русе
 II Възрастова група
 „Предложение“
по Чехов
Режисьор -  Орлин Дяков


Камерна зала – 19.00 ч.
Театрално студио от 10 в клас при НУИ „проф. В. Стоянов“
II възрастова група
 „Меко казано“
– Валери Петров
ръководител – Невена Ненова

25.06.2019

Камерна зала –  11.30 ч.
Младежко театрално студио „Развитие“ при НЧ „Развитие – 1870“ гр. Севлиево
II възрастова група
„Най-чудното чудо“
от Стефан Цанев,
режисьор и постановчик  - Никола Узунов

Камерна зала – 14.00 ч.
Театрална трупа „Будител“ при СУ „Г.С.Раковски“  гр. Котел
II възрастова група
 „Тайната вечеря на дякона Левски“
от Стефан Цанев
 режисьор и сценограф - Таня Косева
муз. оформление – Красимира Софенкова

Камерна зала – 19.00 ч.
Театрална трупа „Библиотеката“ при РБ „Л. Каравелов“ гр. Русе
„Приказка от грешки“
от Орлин Дяков
 режисьор – Петя Венелинова

26.06.2019

Камерна зала – 11.30 ч.
 ДЮФТ „Смехоран „ – юноши при НЧ „Съгласие – Дебелец“ гр. Дебелец
„Нашенци“
по Чудомир
 режисьор и сценограф – Събка Илиева

Голяма зала – 15.00 ч.
Театрално студио „Славей“ при НЧ „Пробуда – 1909“  гр. Ямбол
„Графити“
от Лора Лазар
 режисьор – Драгомира Бодурова
 сценограф – Александър Александров

Камерна зала – 16.30 ч.
Детска театрална работилничка при ОбДЦКИ – Русе
 I възрастова група
 „Родни картинки“
по Чудомир
режисьор – Ралица Константинова

Камерна зала – 20.00 ч
Клуб „Театър“ при АГ „Гео Милев“  гр. Русе
„Бивалици, небивалици“
драматизация по текстове на П.Р.Славейков
режисьор и сценограф – В.Петков
 муз. оформление – Калина Дондукова

27.06.2019

Камерна зала – 11.00 ч.
Театрално студио „Маска“ при ОМД Русе
„Приказки всички обичаме ние“
по идея на Мина Маринова
 и текстове на Андерсен, Егзюпери, А.Линдгрен, Й. Радичков и Мина Маринова
режисьор и сценограф – Мина Маринова

Голяма зала – 15 ч.
Театрално студио „КласА“ при СУ „Д.Дебелянов“ гр. Белене
„Момо“
от Михаел Енде
режисьор – Митко Рупов
сценограф – В. Иванова

Зала „Куклен театър“ – 17.00 ч.
Детска театрална школа „Патиланци“ при Държавен куклен театър гр. Русе
Образователен спектакъл за деца „От ръка на ръка“

автор: Деница Дончева
режисьор, сценография и кукли – Деница Дончева

Камерна зала – 18.30  г.
„Звездите на Вършец“ при СУ „Иван Вазов“ гр. Вършец
„Парола: месец май“
по пиесата „Лизелоте и месец май“ от Жолт Пожгай
режисьори – Борислав Борисов и Цветана Горкиева

28.06.2019

Камерна зала – 11.00 ч.
Театрално студио „ЛюбКа“ при СУ „Л. Каравелов“  гр.Пловдив
„Неспящата красавица“
от Владимир Ильохов
режисьор – Цветанка Георгиева

Голяма зала – 16.00 ч.
Младежки театър „Алтернатива“ при НЧ „Напредък – 1869“ гр. Г. Оряховица
„Ваше въображение“
от Албена Димова
режисьор – Симеон Христов

Камерна зала – 18.00 ч.
Театрална формация „Експеримент“
при Профилирана гимназия за изучаване на чужди езици гр. Плевен
„Генерална репетиция“
по текстове на Платон, О.Уайлд, М. Алгафари и др.
режисьор и сценограф – Ангелина Маркова
драматизация – Ангелина и Илко Маркови

29.06.2019

Камерна зала -  15.00 ч.
IUVENES /ЮВЕНЕС/  при Център за изкуства, култура и образование „София“
гр. София
„Дон Жуан“ 
Молиер
режисьор и сценограф – Венета Атанасова

Малка зала – 17.00 ч.
КТ „Палечко“ – при ЦПЛР- Общински детски комплекс гр. Варна
„Многоликата любов“
моноспектакъл в изпълнение на София Дарелова
по текстове на: Й.Йовков, Н.Хайтов, Хр. Фотев, Ив. Пейчев, Яворов,ВЛ. Башев
 и Н. Йорданов
режисьор и сценограф: Маргарита Шишкова

Камерна зала – 19.30 ч.
Студио „Театър“ при ОбДЦКИ гр. Русе
„Мизантроп“
Молиер
режисьор – Любомир Кънев

 
30.06.2019

Голяма зала – 10.30 ч.
Театрална група „Самодейни таланти“ при НЧ „Св. Климент Охридски“
 гр. Стара Загора
„Ян Бибиян“
по Елин Пелин
режисьор и сценограф – Стефан Борисов




















 
Актуална информация за фестивала може да намерите на Facebook страницата на Обдцки Русе: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009559208607